London Dungeon

Kromě Londýnského oka nebo Muzea Madame Thussaud patří k nejvyhledávanějším londýnským atrakcím London Dungeon, jehož druhou přezdívkou je strach, vraždy a krev.

Nebojte se, zohavená a zkrvavená těla nejsou doopravdy, ale sem tam můžete ve tmě narazit i na živou bytost v podobě Jacka Rozparovače nebo potulujících se čarodějnic. Scény připomínají osudné události v historii zejména všechny ty, při kterých tuhne krev v žilách např. popravy, mor, upalování čarodějnic, mučení, život za vlády Bloody Mary – Marie Tudorovny a další.

Vše začalo roku 1974, kdy se poprvé návrh objevil v podobě pouhého „muzea strašné historie“, nápad se však rozrostl k tomu, aby návštěvníci, více prožívali svůj děs a pocítili skutečný strach při morbidních scénkách s pohybujícími figurínami zacákanými od krve. Co skutečně v těchto momentech prožívali a na co mysleli, se už nedozvíme. Jisté je to, že zažívali ukrutnou bolest a muka. Vstupné je kolem 15 liber, objednávka online je levnější. Návštěvu si však budete pamatovat až do smrti.