Základní informace o Londýně

Oficiální název státu je Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním a největším městem je Londýn se 32 městskými obvody.

  • Oficiální stránky: www.london.gov.uk
  • Rozloha: Velká Británie: 244 110 km2, Londýn: 1 580 km2
  • Počet obyvatel: v Londýně kolem 7,2 milionů a v celém území kolem 59,2 milionů.
  • Náboženství: Anglikáni 56,8%, ostatní protestanti 15%, katolíci 13,1%
  • Jazyk: úředním jazykem je angličtina, dále waleština, gaelština a manština
  • Měna: 1 libra šterlinků £ = 100 pencí

Když se řekne „Londýn“ především se nám vybaví prastaré budovy a pamětihodnosti, které na nás dýchnou svým tajemstvím.. deštivé počasí, které si s námi hraje a tradice, které jsou v této zemi po staletí dodržovány a uchovávány.

I přes staré zvyky, díky kterým máme pocit, že se v Londýně zastavil čas, je Londýn uznávané metropolitní město, které světu udává rytmus. Je to město, ve kterém se potkávají a mísí národy ze všech koutů světa.

Londýn nám má co nabídnout, tak neváhejte do jeho světa vstoupit a poznat pamětihodnosti, které do dnešních dob neztratily kouzla.

Počasí v Londýně

Podnebí je v Londýně velice proměnlivé a nestále. Na cesty doporučuji přibrat deštník, popř. pláštěnku, která vás ochrání od neočekávané přeháňky. Nejvhodnější dobou k návštěvě města je v měsících duben až září, kdy je počasí moudřejší a teploty mohou vystoupat na 15 až 21 stupňů (v letních měsících až na 25 stupňů). V zimních měsících počítejte spíše chladnějším počasí kolem 6 stupňů a níže.